Drama se odehrálo kolem půlnoci na ulici 28. října, kde muž vystoupil z tramvaje. Jeho kroky vedly ke stánku, kde si chtěl koupit jídlo. Zde k němu přistoupili dva mladíci. Jeden z nich ho požádal o deset korun. Když mu peníze odmítl vydat, začali mu vyhrožovat slzným plynem. Nakonec jim dal jednu korunu. Vzápětí utekl k nedaleké tramvajové zastávce, kde stáli dva lidé – muž a žena, které požádal o pomoc. Oba se k němu obrátili zády a poodešli.

Vzápětí přiběhli lupiči, kteří se na něj vrhli a ke krku mu přiložili stříkačku s jehlou. Následoval úder pěstí do oka, po kterém zavrávoral a upadl na oplocení zastávky. Násilníci mu pak ze zad strhli batoh s peněženkou a dalšími věcmi. „Muž utrpěl drobné zranění, které si nevyžádalo ošetření lékařem. Škoda na majetku byla vyčíslena předběžně na 1500 korun,“ řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Při vyšetřování se ukázalo, že čtrnáctiletý násilník společně s dalšími nezjištěnými kumpány přepadl v Ostravě pět žen, kterým vzal kabelky. Některé z nich utrpěly různě závažná zranění.

Jehlové zločiny se rozmáhají


Policisté v poslední době řešili hned několik případů, kdy násilníci někoho ohrožovali injekční stříkačkou. Například na ulici Výškovické v Ostravě-Zábřehu přepadl sedmadvacetiletý muž sedmasedmdesá­tiletou ženu. Z krku jí strhl dva zlaté řetízky. Volání o pomoc zaslechl policista v civilu a zločince začal pronásledovat. Muž ho ale po dostižení kousl do ruky a navíc jej ohrožoval injekční stříkačkou. Vykřikoval přitom, že je nakažen žloutenkou typu C.

Zloději se nakonec podařilo uniknout, při následné pátrací akci jej však ochránci zákona zatkli. Jeho výhrůžky, že je infikován žloutenkou typu C, se bohužel potvrdily. Policista nyní čeká na výsledky testů, které by měly ukázat, zda jej násilník při kousnutí nenakazil.

Jehlou před časem vyhrožoval i další narkoman, kterého ochranka v supermarketu přistihla při krádeži. Čtyřiatřicetiletý muž se dal před ní na útěk. Ve chvíli, kdy bylo jasné, že nemá šanci uniknout, se otočil, vytáhl jehlu a naznačil bodnutí směrem k pronásledova­telům. Ti ho raději nechali uprchnout. Soud jej za vydírání poslal na čtyři roky za mříže.