Když hlídka do hotelu v noci přijela, zjistila, že dva muži spolu nejdříve popíjeli a potom měl mladší staršímu roztrhnout tričko. S hlídkou ale komunikoval pouze napadený muž, na klepání a výzvy policistů mladší muž neotvíral.

„Policisté pokračovali ve zjišťování situace a hovořili se starším z mužů, když znenadání vyšel z původně zavřeného hotelového pokoje mladší muž. V obou rukou však držel kuchyňské nože s délkou čepele zhruba deset centimetrů. Mířil jimi na tělo nejblíže stojícího policisty,“ popsala situaci policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Na slovní výzvy muž nereagoval, hlídka proto použila donucovacích prostředků. Nože z rukou útočníka vyrazil bránící se policista teleskopickým obuškem. Nakonec museli policisté útočníka i spoutat. Při orientační dechové zkoušce naměřili jednadvacetiletému cizinci 2,47 promile alkoholu. Střízlivění ho čekalo na protialkoholní stanici v Karviné. Hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let.

Incident nebyl jediný


Na agresivního opilého muže narazili tu samou noc i policisté v Ostravě-Porubě. Hlídka uviděla na Porubské ulici krátce před jednadvacátou hodinou muže, který prokopl skleněnou výplň dveří květinářství. Když policisté muže vyzvali, aby se prokázal občanským průkazem, ten místo toho udeřil pěstí policistu do hlavy.

„Policisté použili opět donucovacích prostředků. Při zákroku se však podezřelému podařilo ještě za oděv stáhnout na chodník také policistku, která si poranila nohu. Následně byl muž spoután a eskortován k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici,“ uvedla Holčáková. Orientační dechová zkouška vykázala hodnotu 2,15 promile alkoholu. Muž policistům sdělil, že oslavoval narozeniny a vypil asi litr tvrdého alkoholu. Teď mu hrozí za poškozování cizí věci a útok na veřejného činitele až tři roky za mřížemi.