„Muž měl řídit automobil Ford Mondeo při jízdě po Martinovské ulici takovým způsobem, že dostal smyk a vyjel ze silnice přes vyvýšený obrubník a travnatou plochu až do kolejiště. Škoda způsobená na vozidle byla vyčíslena předběžně na zhruba pět tisíc korun. Při opakované orientační dechové zkoušce byly zjištěny u řidiče hodnoty 2,55 a 2,38 promile alkoholu,“ upřesnila ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Muž podle zjištění policistů po nehodě zastavil projíždějící vozidlo a jeho řidiče požádal o pomoc a vytažení havarovaného auta z kolejiště. Policejní hlídka projíždějící kolem místa krátce po události však zjistila, že v havarovaném autě je také tříletý syn řidiče. „Na místo byli proto přivoláni nejen hasiči a policisté prověřující dopravní nehody, ale také rychlá záchranná služba, aby lékař vyloučil případná zranění dítěte. Po vyšetření lékařem si chlapce převzala jeho matka, která rovněž dorazila na místo. Řidič byl v minulosti už za obdobný čin spáchaný pod vlivem návykové látky postižen. Policejní komisař zahájil v sobotu 21. listopadu jeho trestní stíhání muže pro ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Holčáková.

K další havárii, kterou způsobil opilý šofér, došlo v pátek těsně před jedenáctou večer na Střelniční ulici v Moravské Ostravě. „Pětadvacetiletý muž řídil své auto tak, že křižovatku tvaru „T“ projel rovně, najel přes vyvýšený obrubník na chodník a následně čelně narazil do betonové zdi. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnuta na sto padesát tisíc korun, poškozením zdi byla způsobena škoda ve výši asi tisíc korun. Opakované orientační dechové zkoušky u muže vykázaly hodnoty 2,85 promile a 2,83 promile alkoholu. Auto navíc zůstalo v prostoru křižovatky a bránilo provozu, muselo být odtaženo. Rovněž tomuto řidiči sdělil policejní komisař obvinění pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Stejně jako v prvním případě hrozí řidiči až vězení v rozmezí od šesti měsíců do tří let,“ upřesnila Holčáková.

Dokonce 3,15 promile alkoholu nadýchal už v pátek dopoledne při orientační dechové zkoušce šofér, který šílenou jízdou na silnici mezi Havířovem a Ostravou upoutal pozornost za ním jedoucího šoféra. „Řidič měl přejíždět od středu vozovky po krajnici, později se dostal i do protisměru a nakonec zůstal s autem stát na zastávce městské hromadné dopravy. Osádka vozu jedoucího za ním měla obavu, že se muži udělalo nevolno. Poté, co se otevřely dveře, však ucítili silný zápach alkoholu. Lehkou práci neměli ani přivolaní policisté. Muž se kymácel, nesrozumitelně komunikoval. Byl proto převezen na záchytku a podezření pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky mu bylo sděleno až v době, kdy už byl střízlivý. Hrozí mu trest vězení až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ dodala ostravská policejní mluvčí. Podle ní podezřelý policistům při výslechu sdělil, že do Ostravy jel na pohřeb a před jízdou pil víno.