Žena utrpěla velmi závážná zranění: krvácení do mozku, zhmoždění mozku a zlomeniny obličejových kostí. Přežila jen díky vysoce odborné lékařské pomoci, přesto si následky ponese po celý život. „Léčí se do současné doby,“ řekla předsedkyně senátu. Vala, který byl uznán vinným z pokusu o vraždu, by si měl trest odpykat v nejpřísnějším typu žaláře – ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Vala z herny utekl s přibližně osmadvaceti tisíci korunami, které našel ve skříňce a v číšnickém fleku. Většinu peněz potřísněných krví vyhodil do kontejneru, část utratil v další hospodě. „Nechtěl jsem je mít u sebe, tak jsem je utratil,“ vysvětloval Vala před soudem.

U hlavního líčení se několikrát rozplakal a prohlásil, že svého činu lituje. „Udělal jsem moc špatnou věc a je mi to líto,“ řekl Vala s tím, že do baru rozhodně nešel s úmyslem loupit či někomu ublížit. Zkrat podle něj nastal v okamžiku, když si při placení všiml naditého číšnického fleku.

Vala také naznačil, že spouštěcím mechanismem, který stál na počátku nesmyslného činu, mohly být dluhy za byt. Kvůli třináctitisícovému dluhu na nájemném jemu a jeho těhotné přítelkyni hrozilo vystěhování. Vala také zdůraznil, že se do těchto problémů dostali poté, co jeho družka musela jít kvůli rizikovému těhotenství na nemocenskou. Dávky jim ale údajně několik měsíců nepřišly. Rozsudek zatím nenabyl právní moci.

Vývojpřípadu ČTĚTE ZDE!