Při události, k níž došlo ve 21.28, naštěstí nebyl nikdo zraněn.„Vozem v inkriminované chvílijela jen jedna cestující. Řekla, že se strašlivě lekla, aleprotože spěchala do práce, nechtěla s námi věc dále řešit,“ řekl Petr Svoboda z ostravské policie. Žena mohla utrpět lehký šok.

„Došlo k poškození dvou oken, škodu vyčíslil dopravní podnik na pět tisíc korun. Na základě trestního oznámení na neznámého pachatele, které podal řidič zasažené tramvaje, jsme zahájili trestní řízenípro trestný čin poškozování cizí věci, za což dotyčnému hrozí až jeden rok nepodmíněného trestu,“ uvedl Svoboda, podle kterého jsou podobné případy spíše vzácností a osobně je považuje za klukovinu.

Cestující odvezl náhradní autobus


To, že takovéto události rozhodně nejsou na denním pořádku, potvrzuje i mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht.„Zřídka se stává, že někdopustí na vozidlo kámen z mostu. Nevzpomínám si ale, že by to někdy skončilo zraněním, spíše nám vzniká hmotná škoda,“ podotkl.

Poškozená tramvaj blokovala jednokolejnou traťna Vřesinu, Dolní Lhotu a Zátiší zhruba dvě hodiny. Na trasu linky byla nejprve z vozovny povolána náhradní tramvaj, ale ve chvíli, kdy bylo zřejmé, že vyšetřováníudálosti přímonamístěpotrvádéle,musel pro cestující přijet autobus.Na poslední čtvrteční spoj,jedoucí půlhodiny před půlnocí,již pak byla opětnasazena tramvaj.