Hroch v těchto dnech převzal předvolání k nástupu do vězení, kde by si měl odpykat čtyřletý trest. Deníku to potvrdil předseda Okresního soudu v Novém Jičíně Jiří Hanzelka.

„Odsouzený již byl vyzván k nástupu trestu odnětí svobody, výzvu převzal a nastoupit by měl ještě v tomto měsíci,“ řekl Hanzelka s tím, že Hroch by se měl ve vězení objevit ještě před Vánocemi. Jedinou jeho možností, jak prožít svátky doma, je požádat o odklad termínu ze závažných důvodů.

Návrat na svobodu je možný za dva roky


Hroch jako řidič jedné z tramvají nepočkal na zastávce na povinné křížení a vyjel na trať. Zde se v nepřehledném místě střetl s protijedoucí soupravou. V tramvajích v té době cestovalo téměř devadesát lidí.

Případem se nejprve zabýval Okresní soud v Novém Jičíně, který Hrocha v lednu letošního roku poslal na tři roky do věznice s dohledem. Obžalovaný i státní zástupce se proti verdiktu odvolali ke Krajskému soudu v Ostravě, který v srpnu zpřísnil trest ze tří na čtyři roky.

Hroch by měl nastoupit do ostravské vazební věznice, kde je i oddělení pro výkon trestu. O podmíněné propuštění na svobodu může požádat po odpykání poloviny vyměřené doby, tedy po dvou letech.

Všechny články k vřesinské tragédii ČTĚTE ZDE!