Šestačtyřicetileté ženě, s níž pracovala v pánském klubu, zasadila27 bodných ran kuchyňským nožem s čepelí dlouhou20 centimetrů. Veverková tvrdí, že ji žena vydírala. Přítelkyně ji prý viděla, jak okradla opilého zákazníka. Začala jí vyhrožovat, že pokud nedostane část peněz, oznámí to šéfovi. Vzápětí přitvrdila – věděla, že Veverková bere drogy a na pracovišti udržuje milenecký poměr. To vše chtěla říct jejímu manželovi.

Podle státního zástupce byl ale motiv jiný. Veverková ženě údajně dlužila peníze. Proto ji navštívila, aby se s ní nějak dohodla. Nakonec se ale chopila nože a zaútočila. „Zákeřně jí zezadu zasadila ránu do zad,“ konstatoval žalobce s tím, že následovala další bodnutí do různých částí těla, včetně krku. Čepel mimo jiné zasáhla srdce, játra, ledviny a další orgány. Žena na místě zemřela.

Veverková prý vraždit nepřišla


Veverková ji nechala bezvládně ležící na podlaze, umyla se, převlékla si její oblečení, které našla ve skříni, a odešla. Ještě předtím ale prohledala byt. Hrozí jí12 až15 let žaláře. Pokud by se stejného zločinu dopustila po 1. lednu letošního roku, kdy začal platit nový trestní zákoník, vztahovala by se na ni sazba od15 do20 let.

„Provedla jsem nejhorší čin, jaký člověk může spáchat,“ vypověděla Veverková, která však důrazně odmítla, že by kamarádce dlužila peníze. „To není pravda. Vydírala mě,“ trvala na svém. Osudného dne jí přinesla část požadované částky. Řekla jsem jí, že u sebe více nemám. Peníze si vzala, pak na mě plivla a bankovky mi hodila zpět, že si to mám nechat pro někoho jiného,“ popsala situaci Veverková, podle které jí pak kamarádka začala vyhrožovat udáním šéfovi i manželovi.

„Prohlásila, že mě zničí, že přijdu o práci i o manžela. Pak chtěla jít pro telefon, aby jim zavolala,“ dodala Veverková, která vzápětí vzala nůž a přítelkyni zezadu bodla. „Já ani nevím, jak se to vlastně stalo. Nepřišla jsem ji zabít. Každý den nad tím přemýšlím,“ vypověděla před soudem.

Celý byt bylod krve


Co bylo dál, si prý pamatuje jen matně. „Vzpomínám si jen, jak jsem ji zezadu bodla. Pak si vybavuji, jak jsme stály v kuchyni a přetahovaly se. Potom jsme se nějak dostaly do předsíně, kde jsme obě spadly na zem,“ prohlásila Veverková.

Přestože bylo všude plno krve, domnívala se, že kamarádka pouze omdlela po jednom bodnutí. Aniž by si ověřila, co se jí stalo, začala prohledávat byt. Myslela si, že objeví nějaké kompromitující materiály, které o ní přítelkyně shromaždovala. Nic ale nenašla. Své zakrvácené oblečení společně s nožem dala do igelitové tašky, vzala si peníze, které její kamarádka odmítla, a odešla z domu. O několik hodin později ji zadržela policie.

Hlavní líčení pokračuje ve středu výslechem svědků.