V jednom případě musela kvůli zranění hlavy vyhledat lékaře. Vyplývá to z důvěryhodných zdrojů, které má Deník k dispozici.

Mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková uvedla, že policisté v dané době skutečně prověřovali v Ostravě možné přestupky proti občanskému soužití, kdy mělo dojít k fyzickému ataku syna vůči matce.

Záležitost pak dostali do rukou pracovníci odboru stavebního řádu a přestupků radnice Moravské Ostravy a Přívozu. Jeho vedoucí Jiří Hajný řekl, že šlo o takzvané návrhové přestupky, kdy jde o vztahy mezi rodinnými příslušníky. „Aby úředníci takový přestupek vyšetřovali a došli k nějakým závěrům, musí o to oznamovatel v určité lhůtě požádat. Paní Dluhošová tak ale neučinila,“ vysvětlil Hajný.

Místostarosta centrálního ostravského obvodu a šéf sociálních demokratů v Moravské Ostravě a Přívozu Jiří Havlíček v této souvislosti písemně požádal Martina Dluhoše, aby zvážil své setrvání na kandidátce sociálních demokratů do obvodního zastupitelstva pro podzimní komunální volby.

„Chápu, že jde o velmi citlivou záležitost. Tím, že je ale pan Dluhoš v politice, nelze to považovat jen za soukromou věc. Cítil jsem, že svým chováním ohrožuje kandidátku i pohled voličů na sociální demokraty,“ vysvětloval ještě ve středu Havlíček. Včera ráno však už držel Dluhošovu rezignaci na kandidaturu v ruce. „Nevím samozřejmě přesně, co se tam stalo, ale přál bych si, aby maminku požádal o odpuštění a vztahy se urovnaly,“ řekl místostarosta.

Martin Dluhoš se odmítl k celé záležitosti vyjadřovat. „Rezignoval jsem z osobních důvodů a více nehodlám komentovat,“ reagoval do telefonu. Jeho matku se Deníku nepodařilo kontaktovat.

Ve vysoké funkci ostravské ČSSD však Dluhoš zůstal. Vicehejtman a předseda ostravského městského výkonného výboru ČSSD Miroslav Novák uvedl, že o případu má velmi málo informací. Je podle něj možné, že se dostane i na program pondělního jednání výkonného výboru.

„Slyšel jsem několik verzí celé záležitosti, patrně si opatřím přesnější údaje. Pokud by to ovšem bylo tak, jak říkáte, byl by to velký problém,“ míní Novák.