Snažil se je vydírat, aby získal peníze. Udělal to poté, co rodiče pohřešované dívky zveřejnili výzvu a nabídli odměnu za záchranu své dcery nebo za spolehlivé informace vedoucí k člověku, který stojí za jejím zmizením.

„Zaslal během tří dnů na mobilní telefon rodiny několik krátkých textových zpráv a požadoval finanční hotovost. Rovněž vyhrožoval násilím na dívce v případě nesplnění jeho požadavků,“ sdělila ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Ostravské policisty kontaktovali ve věci prověřování okolností přečinu vydírání jejich pražští kolegové. Pak už šlo všechno ráz naráz.

„Ostravští kriminalisté zabývající se prověřováním násilné trestné činnosti po několika hodinách zjistili informace, které vedly ke konkrétnímu podezřelému muži. Ostravský policejní komisař už zahájil trestní stíhání muže pro přečin vydírání. Muž se k činu doznal,“ informovala Holčáková.

Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě. Pachateli přečinu vydírání hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do čtyř let nebo peněžitý trest.