„Hlídka městské policie byla vyslána k čerpací stanici v Ostravě-Porubě, poblíž které došlo k potyčce mezi dvěma muži. Na místě na strážníky čekal zraněný dvaasedmdesátiletý muž, který uvedl, že byl napaden,“ popsala situaci mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Zychová.

Strážníci zraněnému poskytli první pomoc, přivolali také sanitku a Policii České republiky. Muž měl podlitiny v obličeji a silně krvácel. Vše nasvědčovalo tomu, že má zlomenou čelist. Důchodce putoval na stomatologické oddělení. Ještě předtím ale stačil říct, že ho zbil jeho známý. Ukázal také dům, ve kterém dotyčný bydlel, a kde se po rvačce schoval.

Strážníci se ihned vydali za ním. Agresora zastihli na chodbě ve chvíli, kdy odemykal dveře bytu a vcházel dovnitř. „Jakmile spatřil strážníky, vrhl se na toho nejbližšího, a pokusil se ho udeřit pěstí do obličeje. Strážník se naštěstí ráně vyhnul a muže zpacifikoval,“ dodala Zychová.

Strážníci pak muže předali kolegům z republikové policie. Co bylo důvodem potyčky, není zatím jasné.

Při dalším vyšetřování však vyšly najevo zajímavé skutečnosti. Ukázalo se totiž, že zraněný důchodce převezený do nemocnice je osobou hledanou Interpolem. Přímo v nemocnici si jej proto převzala Policie České republiky. Proč se dostal na seznam Interpolu, policie zatím neupřesnila.