Krch se jim chtěl pomstít za to, že jej odmítli vpustit dovnitř. Muži museli utéct přes hořící dveře. Naštěstí vyvázli jen s lehčími poraněními.

Stejný trest si Krch vyslechl již v listopadu loňského roku u Krajského soudu v Ostravě. S verdiktem ale nesouhlasil a odvolal se proto k Vrchnímu soudu v Olomouci, kde se v úterý domáhal překvalifikace a nižšího trestu. Krch argumentoval tím, že si neuvědomil, co by svým jednáním mohl způsobit. Tvrdil, že chtěl bezdomovce pouze vylekat a přimět je k tomu, aby ze sklepa odešli a on v něm mohl přespat. Krch dokonce hovořil o osvobozujícím rozsudku, a to vzhledem k tomu, že když mu došlo, co udělal, sám dvakrát volal na linku 150. Tím prý mohlo dojít k zániku trestnosti. Se svými argumenty ale neuspěl.

„Jeho odvolání jsme zamítli jako nedůvodné. Krajský soud správně vyhodnotil všechny důkazy. Uložený trest je přiměřený,“ řekl mluvčí vrchního soudu Petr Angyalossy s tím, že od Krcha od přísnějšího trestu zachránilo to, že nakonec zavolal hasiče.

Místem žhářského činu byl 30. března loňského roku šestipatrový obytný dům na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě, v jehož suterénu Krch občas přespával. Osudného dne se ale do svého kutlochu nedostal. Záhy se ukázalo, že sklep obsadili dva známí. Snaha o jejich vystrnadění skončila fiaskem, nepomohly ani nadávky a výhrůžky. Po krátkém dohadování jej bezdomovci vyhodili ven a dveře zajistili dřevěnou tyčí.

Ponížený Krch poté ke dveřím dokutálel odpadky a pneumatiku, kterou zapálil. Jediný únikový východ se tak během chvilky ocitl v plamenech. Jednoho z bezdomovců vzbudil hustý štiplavý kouř. Zřejmě i díky předchozímu alkoholovému opojení však sám nedokázal dveře otevřít. Probudil proto kamaráda, který mu pomohl. Nakonec jim nezbylo nic jiného, než ohněm proběhnout. Oba utrpěli popáleniny.