K incidentu došlo v polovině září po 21. hodině u jedné z ostravských tramvajových zastávek. K 64letému seniorovi s francouzskými berlemi přistoupil neznámý muž a požádal jej o půjčení mobilního telefonu. Když oslovený odmítl, snažil se od něj získat mobil násilím.

„Ležící oběť měl podle její výpovědi opakovaně udeřit pěstí do hlavy a po zmocnění se telefonu z místa odejít. Senior po čase došel k nedaleké autobusové zastávce, kde si pachatele všiml a požádal jej o vrácení telefonu, aby si mohl přivolat lékařskou pomoc. Muž ale odmítl, navíc měl oběť kopnout do hlavy," uvedla mluvčí moravskoslezských policistů Gabriela Holčáková.

Poté, co se muž dostal domů, zavolal na tísňovou linku. Policisté jej odvezli k ošetření a začali s pátráním. Shromážděné informace vedly k podezřelému, který byl dopaden asi o měsíc později. Jak se ukázalo, jedná se o 35letého recidivistu, který byl kvůli majetkové a trestné činnosti stále v podmínce. Soud vzal muže do vazby, hrozí mu dvou až desetiletý pobyt za mřížemi.