"V neděli krátce po třinácté hodině odpolední na křižovatce ulic Českobratrská a Poděbradova v Moravské Ostravě zadrželi strážníci agresivního řidiče dodávkového vozidla, který nejprve „vybrzdil“ řidičku osobního vozidla na ulici Českobratrská a následně po jejím zastavení na červenou v křižovatce slovně a poté i fyzicky napadl jejího spolujezdce," uvedl k události ve čtvrtek ráno mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů v tiskové zprávě.

Řidič dodávky (46 let) nejprve zablokoval osobní vůz Škoda Fabia, který řídila 37letá žena, už na ulici Českobratrská. Ženě se ale později podařilo dodávku objet a pokračovala v jízdě po ulici Českobratrská ve směru ke křižovatce s ulicí Poděbradova.

"Z důvodu „červené“ na semaforech však byla nucena na této křižovatce zastavit a nemohla pokračovat dále v jízdě. Tohoto okamžiku využil řidič dodávky a po zastavení a vystoupení z vozidla, se jal řešit problém „po svém“. Později 28letého spolujezdce řidičky nejprve slovně a poté i fyzicky napadl údery pěstí," popsal dále mluvčí strážníků s tím, že napadenému spolujezdci způsobil zranění v obličejové části hlavy.

Incidentu mezi řidičem dodávky a spolujezdcem z osobního vozidla si všimla hlídka strážníků, která právě projížděla kolem. Během krátké chvíle tak strážnici zakročili a za použití donucovacích prostředků zabránili dalšímu útoku.

"Důvody chování řidiče dodávky jsou předmětem dalšího šetření Policie České republiky, která si zadrženého řidiče i celou věc na místě převzala," dodal na závěr Jindřich Machů.

Předchozí útoky v ulicích Ostravy

V Ostravě nejde o ojedinělý konflikt mezi řidiči. Koncem loňského roku uzavřel ostravský okresní soud případ incidentu mezi dvěma motoristy, který se odehrál v květnu 2020 na sídlišti v Ostravě-Hrabůvce.

Řidič osobního vozu měl blíže nespecifikované výhrady k řidiči sedícímu za volantem nákladního zásobovacího automobilu. Směrem k jeho kabině začal hrozit železným páčidlem.

Muž z náklaďáku si to nenechal líbit. Vystoupil a vytáhl plynovou pistoli, kterou před zraky vyděšeného protivníka natáhl. Souboj sice vyhrál, vítězství ho ale přišlo draho - VÍCE ZDE

Až osm let vězení hrozilo řidiči za vybržďování v klimkovickém tunelu - VÍCE ZDE.

V roce 2015 soud potrestal cyklistu za sekerový útok na řidiče. K incidentu došlo poblíž obchodního centra v Ostravě-Mariánských Horách - VÍCE ZDE.