Pracovníci utrpěli zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a následnou léčbu. Co bylo motivem nepochopitelného útoku, není jasné. Jeden ze zraněných zametačů uvedl, že podle jeho mínění mohli být muži opilí.

Vše začalo poblíž restaurace v ulici 28. října v centru Ostravy, incident poté pokračoval na Masarykově náměstí. „Muži fyzicky napadli pracovníka služeb, který se dal před nimi na útěk. Agresory byl však pronásledován a na Masarykově náměstí dostižen v době, kdy se zde v danou dobu nacházel pracovník úklidu. Tomu pachatelé vzali lopatu a smeták, kterými pokračovali v ataku proti oběma poškozeným,“ popsal situaci Richard Palát z ostravské policie.

Případ je kvalifikován jako trestné činy výtržnictví a pokus o ublížení na zdraví, za které lze uložit až tři roky vězení.

Informace k napadení, které se odehrálo 14. června, lze sdělit na bezplatnou linku 158 nebo na telefonní číslo 974 727 404.

Popis pachatelů:
První pachatel – muž ve věku kolem 45 let, střední výšky, svalnaté postavy, tetování v obou horních částech paží, oblečen byl do kraťasu a rozepnuté mikiny
Druhý pachatel – muž ve věku kolem 35 let, štíhlé postavy, střední výšky, oblečeny měl kraťasy a triko bílé barvy s potiskem