Muž v kuchyni pustil a čekal. Naštěstí zavolal své družce, které oznámil: „Když přijdeš ráno domů, tak nezvoň na zvonek, bouchne to…,“ řekl do telefonu a zavěsil. Žena kontaktovala strážníky, kteří vyrazili k domu a plyn zastavili. „V domě byl silně cítit plyn. Ten muž nás po zaklepání vpustil do bytu. Vběhl jsem do kuchyně jako první. Byly puštěné všechny plynové hořáky. Zastavil jsem je,“ vypověděl ve středu u soudu jeden ze zasahujících strážníků.

Na místo přijeli i policisté, kteří po odvětrání bytu provedli u muže orientační dechovou zkoušku na alkohol. „Už přesně nevím, kolik nadýchal. Vzpomínám si ale, že byl tak opilý, že nedokázal podepsat protokol,“ řekl policista.

Zkouška ukázala, že Petr H. má v sobě čtyři promile alkoholu. Znalci u něj konstatovali plně rozvinutou závislost na alkoholu a mírnou degradaci osobnosti.

Muž prohlásil, že svého činu lituje. „Všechno mě to mrzí. Moc lituji toho, co jsem udělal. Byl jsem opilý. Nic jsem ten den nejedl. Pak mi prasklo v hlavě, nevím, co to bylo,“ snažil se omluvit své chování. U soudu se zodpovídá z trestného činu opilství.

Kvůli alkoholu v podstatě nevěděl, co dělá. „Konzumací většího množství alkoholu se přivedl do stavu, ve kterém byly jeho ovládací schopnosti podstatně snížené, a ovládací schopnosti byly zcela vymizelé,“ konstatovali znalci.

Hlavní líčení bylo odročeno na září. K soudu ve středu nedorazili dva z předvolaných svědků.