Vše začalo v sobotu v ulici Muglinovské v Ostravě, kde hlídka chtěla před čtvrtou hodinou ranní zastavit vozidlo Škoda Octavia se zahraniční registrační značkou. Řidič na pokyny nereagoval a šlápl na plynový pedál.

„Vůz posléze projel zábranou na staveništi a zastavil před betonovými obrubníky, přes které nemohl pokračovat dále. Řidič se dal na útěk,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná s tím, místo zajistily přivolané hlídky, nasazen byl i psovod s osmiletým služebním psem Bartem.

close Bart má na svém kontě několik úspěšných zásahů. Naposledy našel řidiče ukrytého v kanále. info Zdroj: Policie ČR zoom_in

Ochránci zákona si všimli, že v prostoru je několik kanálových vpustí. Jedna z nich byla zakryta jinak, než ostatní.

„Služební pes Bart neomylně označil místo a policisty tak nasměřoval k úkrytu. Po sejmutí poklopu byla v hloubce několika metrů patrná obuv. Když policista sestoupil do dolů, zjistil, že se zde ukrývá muž,“ dodala Pokorná.

Policisté poté zjistili, že jde o sedmatřicetiletého muže, kterému soud uložil zákaz řízení do listopadu 2020. Orientační zkouška ukázala, že je pod vlivem pervitinu. Muž se později podrobil lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu. Vozidlo bylo evidováno v systému pátrání.

„Policisté automobil zajistili a nyní zjišťují další okolnosti,“ dodala Pokorná.