Vše viděli policisté v civilu, kteří zde měli službu. Potyčku se jim podařilo ukončit. Bratři se pokusili z místa odejít, hlídka je ale dostihla na nedaleké Poděbradově ulici a požádali o předložení dokladů.

„Na opakovanou výzvu podezřelí zareagovali fyzickým atakem na jednoho z policistů. Prvotní strkání gradovalo úderem do hrudníku a pokusem o další úder. Oba podezřelí byli následně zpacifikováni,“ řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že policisté museli použít slzotvorný plny. Muži mající v krvi přes dvě promile skončili na záchytce, kde střízlivěli do následujícího dne.

Napadený policista utrpěl zranění – pohmožděniny i zlomeninu. Léčit se bude nejméně dva týdny. Bratři čelí obvinění z násilí proti úřední osobě. Hrozí jim až šest let vězení.

Donucovací prostředky museli policisté použít i v pondělí nad ránem. „Byli přivoláni na místo, kde měl někdo nahlížet do zaparkovaných vozidel. Po příjezdu nalezli policisté muže, který se ukrýval za stromem,“ popsala situaci Holčáková.

Dotyčný se při ověřování totožnosti dal na útěk. Hlídka jej po několika stech metrech dostihla.