David Schmit z OpavyZdroj: ArchivRozřezané tělo ukryté ve dvou kufrech Schmit odnesl na odlehlé místo, hodil do rokle, polil benzinem a zapálil. Tamní soudy mu vyměřily 46 roků a tři měsíce vězení. Mnozí si mysleli, že nevydrží ani rok. Mexické žaláře totiž patří k nejhorším ve světě. Schmit navíc prozradil jméno najatého vraha, což se neodpouští. Přežil.

Podle zjištění Deníku se navíc v těchto dnech snaží dostat na svobodu, případně docílit snížení či prominutí části trestu.

ŠOK

„Když jsem se dozvěděl, že usiluje o propuštění z vězení, byl jsem v šoku,“ řekl Deníku otec zavražděné dívky, Jaroslav Marta z Ostravy, který doufal, že o vrahovi své dcery uslyší v úplně jiné souvislosti. „Jedinou zprávu, kterou chci o něm dostat, je ta, že zemřel či spíše pošel v mexickém žaláři,“ řekl Deníku po vynesení verdiktu.

Lucie bohužel nedala na intuici svých rodičů, kteří se jí svatbu s Davidem Schmitem snažili vymluvit.
„Zemři ve vězení!" vzkazuje do Mexika otec zavražděné dívky

Nyní o Schmitovi obdržel zprávu z velvyslanectví. „Chce se dostat z vězení. Zřejmě si myslí, že deset let je dostatečný trest za to, co udělal. Zdá se mi to neuvěřitelné. Z ambasády mi napsali, že mu potvrdili celý trest, on se však odvolal k vyšší soudní instanci,“ uvedl Jaroslav Marta, který se i s rodinou před časem odstěhoval z Ostravy. „V bytě nám všechno připomínalo Lucku. Hlavně manželka to stále nese velmi těžce. I proto jsme se rozhodli Ostravu definitivně opustit,“ vysvětlil Jaroslav Marta, který s obavami sleduje blížící se Vánoce.

SVÁTKY

„Lucka byla štědrovečerní dítě, narodila se 24. prosince. Štěstí jí to ale nepřineslo. Tento den, který je pro naprostou většinu lidí jedním z nejkrásnějších dnů v roce, je pro nás od její smrti noční můrou. Vánoce na Štědrý den vůbec neslavíme. Pro nás Vánoce začínají až 25. prosince. Štědrý den bychom z kalendáře nejraději vyrušili,“ dodal Jaroslav Marta.

SVATBA

Lucie bohužel nedala na intuici svých rodičů, kteří se jí svatbu s Davidem Schmitem snažili vymluvit. Zdroj: Archiv rodiny

O tragédii se mu i po letech vypráví velmi těžce. Lituje toho, že dceři nedokázali vymluvit svatbu se Schmitem, k němuž měli výhrady. „Snažili jsme se to Lucce vymluvit. Zdálo se nám, že je to muž dvojí tváře. Ona však do něj byla zamilovaná až po uši,“ vzpomínal otec s tím, že Schmit se původně jmenoval Pečonka. „Kvůli problémům si změnil jméno,“ vysvětlil.

Schmit žil několik let v Mexiku, Lucie za ním dojížděla a pracovala jako tanečnice. Schmit vystupoval coby instruktor fitness. Ve skutečnosti ale nepracoval a žil jen z toho, co vydělala jeho žena. Nakonec měl zpronevěřit společné i její peníze.

„Těch podrazů bylo daleko více. A když za ním naposledy přiletěla do Mexika, rozhodl se ji odstranit. Tušil, že se to provalí,“ doplnil zdrcený otec a dodal: „Za celou tu dobu se nám neomluvil, žádný dopis, žádná slova lítosti.“

MLČÍ

Deník se pokusil s odsouzeným mužem prostřednictvím našeho velvyslanectví v Mexiku spojit. „Písemně sdělil, že nemá zájem o kontakt. Takže mohu jen potvrdit, že je stále v mexickém vězení,“ uvedla vedoucí konzulárního úseku Velvyslanectví České republiky v Mexiku Tereza Nedorostková.