Celníci narazili také na padělky parfémů značek Hugo Boss, a to ve stánku na Šenovské burze v Ostravě. Zabavili 127 kusů, jejichž celková hodnota byla vyčíslena na téměř 200 tisíc korun.

Během prázdnin se jim podařilo zabavit i cigarety a neokolkovaný alkohol. V jejich rukou skončilo i více než 240 litrů alkoholu různých značek, které neměly platnou kontrolní pásku. Stát by přišel na daních o zhruba sedmatřicet tisíc korun.

„Ve třech případech bylo odhaleno nabízení lihovin z pivních sudů ve stáčírně vína a destilátů. Tím došlo k porušení předpisu, neboť se nejedná o líh ve spotřebitelském balení, ale o neznačenou lihovinu. Vodka, rum a kalvados byly nabízeny v rafinovaném balení, a to jako čepované víno,“ uvedla Pavla Zdobnická, tisková mluvčí Celního ředitelství Ostrava.

Celníci provedli i zátahy na motoristické burze v Ostravě-Vítkovicích, kde jsou k mání nejen náhradní díly na vozidla a podobné příslušenství. Prodejci mají na stáncích také cigarety. Hlídky například u jednoho z prodejců objevily přes dvacet kilogramů tabáku a 800 cigaret značky Jin Ling pocházející z Ruska, které zaplavily prakticky celou Evropu.

Na jiné burze, tentokrát ve Frýdku-Místku, celníci zajistili 1660 nekolkovaných cigaret různých značek a patnáct kilogramů tabáku bez platné nálepky. Daňový unik byl vyčíslen na téměř pětapadesát tisíc korun.

Husarský kousek se povedl celníkům počátkem prázdnin. „Hlídka taktické mobilní skupiny Celního ředitelství Ostrava prováděla kontrolu nebytových prostor domu ve městě Český Těšín. Za plechovými vraty je čekalo překvapení,“ uvedla Zdobnická s tím, že na případu spolupracovali ostravští a karvinští celníci. V objektu našli alkohol, padělané oblečení, obuv, peněženky, hodinky a další věci za čtyři a půl milionu korun.

Do konce prázdnin celníci chystají další razie v celém regionu.