PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Na monitor chlípně kouká,
lolitka mu píseň brouká.
Všechno vidím, už tě mám,
prachy z tebe vytřískám!

Českou republiku zaplavila další vlna podvodných e-mailů. Autor lámanou češtinou uživatelům oznamuje, že do jejich počítačů nainstaloval sledovací viry. Díky tomu prý zjistil, že adresáti navštěvují erotické stránky a při jejich prohlížení provádějí různé věci.

Další díly seriálu najdete zde.

„Hackoval jsem router a umístil na něj svůj škodlivý kód. A viděl jsem… Chci říct jste velký zvrhlík! Máte nespoutanou fantazii! Poté mi přišla myšlenka. Udělal jsem screenshot intimní webové stránky, kde se bavíte. Poté jsem pořídil obrázek vaší zábavy pomocí fotoaparátu vašeho přístroje,“ sděluje pisatel a žádá úhradu ve výši přibližně 250 amerických dolarů za likvidaci důkazů. „Přijímám peníze pouze v Bitcoins,“ uzavřel pisatel.

Krajský soud v Ostravě. Ilustrační foto.
Tanečního mstitele čeká vězení

Způsob psaní, větná skladba a chyby dávají tušit, že jde o klasický podvod. Potvrdili to i policisté, kteří vydali varování. Jak zdůraznili, nikdo by neměl peníze posílat. Přesto se našli lidé, kteří z různých důvodů raději zaplatili.

„Jsou to blázni. Já bych nic neplatil,“ reagoval Honza z Ostravska, který se nijak netají tím, že podobné stránky občas navštěvuje a výhrůžný e-mail také dostal. „A kde máš jistotu, že někdo tvůj slintající ksicht před obrazovkou nevyfotí?“ zajímali se kamarádi, s nimiž situaci rozebíral u piva. „Tak za prvé,“ pravil Honza a mohutně si přihnul z půllitru.

„Ty e-maily chodí na všechny strany. Přišel nám i na hromadný pracovní e-mail, takže je jasné, že to někdo jen zkouší. A za druhé, stačí si na počítači zalepit kamerové očko. Jako já,“ uzavřel se šibalským úsměvem Honza.

Policisté provedli velkou protidrogovou razii.
V policejní síti uvízla velká pervitinová chobotnice