„Byla provedena evakuace osob, na místo jsme povolali i psovoda se speciálně vycvičeným psem k vyhledávání výbušnin. Při prohlídce objektu jsme nenašli žádný nástražný výbušný systém,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná s tím, že zatímco část policistů ve spolupráci s dalšími složkami Integrovaného záchranného systému zajišťovala evakuaci, kriminalisté začali intenzivně pátrat po pachateli.

„V průběhu prověřování jsme získali informace směřující k sedmnáctiletému mladistvému. Brzy jsme měli i podobiznou podezřelého. Při pátrání v davu lidí před a poblíž předmětného klubu pak policisté oddělení hlídkové služby detekovali chlapce a zadrželi jej. Zjistili rovněž, že figuruje v celostátním systému pátrání,“ doplnila Pokorná.

Mladík vypověděl, že večer utekl z ústavu, kde je umístěn. Následně s dalšími lidmi trávil čas před klubem. Mimo jiné se bavili o práci policie, kterou chtěli sledovat na vlastní oči. Nejprve uvažovali o nahlášení rvačky, poté chlapec dostal „geniální“ nápad týkající se uložení bomby. Je obviněn ze šíření poplašné zprávy. Nyní opět pobývá v ústavu.

CHYTRÁK

Moravskoslezští policisté řešili podobný případ i vloni. Týkal se devatenáctiletého studenta z Ostravy, který si myslel, že je chytřejší než kriminalisté. Zavolal na tísňovou linku a oznámil, že v jednom z pražských nákupních center je uložena bomba. Nasazeny byly desítky policistů, evakuováno muselo být více než tisíc lidí. Žádný výbušný systém se nenašel.

Mladík postupoval rafinovaně, například upravil zvuk v telefonu, provedl i řadu dalších kroků, které měly zabránit jeho identifikaci. Přesto se jej podařilo odhalit. A díky ješitovi objasnili policisté i sérii loupežných přepadení večerek, ke kterým docházelo v roce 2015 v městské části Ostrava-Jih. Když studentovi odebrali DNA, zjistili, že se stejný vzorek nachází i na kukle odhozené po jednom z přepadení z roku 2015. Ukázalo se, že loupeže provedl se dvěma kamarády ze střední školy z Ostravy.