Platí to například o dvou zlodějkách (20, 22 let), které v těchto dnech kradly v jednom z barů ve Stodolní ulici.

„Skupina vysokoškoláků zde trávila večer. Místo bylo vyhrazeno pro mediky. Jedenadvacetiletá dívka se bavila se známými a kabelku schovala vedle sebe pod oblečení. Krátce po třiadvacáté hodině odešla před bar. Kabelku s věcmi nechala přikrytou na lavici, avšak bez dozoru. Když se vrátila, své zavazadlo již nenašla," uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že dívka po marném hledání v baru kontaktovala policii.

Mezitím chtěla svou kabelku s telefonem nalézt prostřednictvím aplikace k vyhledávání přístroje, což se ovšem nepodařilo. „Úspěch se dostavil po detekci tabletu, který měla rovněž v kabelce. A tak přivolaní policisté s ní zamířili k místu, které aplikace identifikovala jako lokalitu, kde se přístroj může nacházet," popsala situaci Holčáková.

Signál policisty přivedl až na Čujkovovu ulici k dvaadvacetileté ženě, která nesla ukradenou kabelku. Policisté zlodějku zadrželi, v tašce však scházel mobilní telefon. Ochránci zákona ale získali informace, díky kterým později v jiné části Ostravy zatkli druhou pachatelku a jejího pětadvacetiletého známého. Ten od ní převzal telefon, přestože věděl, že je kradený. Měl ho prodat. Policisté mobil zajistili.

Trojice čelí obvinění z trestného činu krádeže. Ženy již byly dříve odsouzeny za majetkové delikty.

Podobný případ se v baru ve Stodolní ulici stal i koncem října. Patnáctiletý mladík třem dívkám ukradl různé věci, včetně hotovosti a mobilních telefonů. Jeden z nich měl v sobě vyhledávací aplikaci, díky které se podařilo určit místo, kde se nachází. Následoval telefonát na tísňovou linku a rychlý zásah policie, která mladíka i s kradenými věcmi zadržela.