PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Koukám, koukám botička.
Kde se vzala, bludička?
Strážník mi ji zřejmě dal.
Co si myslí? Já jsem král!

Do Moravskoslezského kraje jezdí každý rok stále více zahraničních návštěvníků, což je dobře. Náš region má turistům co nabídnout. Mezi lákadla mimo jiné patří centrum Ostravy s proslulou Stodolní ulicí a okolím plným barů a dalších podniků.

Další díly seriálu najdete zde. 

Ostravu si v těchto dnech vybral i devětatřicetiletý cizinec, který k nám přijel za zábavou. Nakonec se z něj vyklubal astronomický nadšenec s romantickými sklony toužící po nočním rozjímání.

Nejvíce ho uchvátil krásný měsíc, který si chtěl detailně prohlédnout. Když zhruba dvě hodiny po odchodu z baru hledal vhodné místo pro pozorování, dostal „geniální“ nápad. Aby se co nejvíce přiblížil vesmíru, vylezl na auta odstavená na parkovišti v Moravské Ostravě. Na některých stál, na dalších ležel a tklivě hleděl na oblohu.

Výtržníka zaregistroval svědek, který jej napomenul. Cizinec ale nereagoval. Následoval telefonát na tísňovou linku a bleskurychlý příjezd policie. Ta muže zastihla ve chvíli, kdy mlčky seděl na vozidle. Za své jednání byl obviněn z trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci. K činu se přiznal. Do Ostravy se podle svých slov vydal za zábavou.

Po vypití blíže nespecifikovaného množství alkoholu dostal chuť na romantickou procházku pod jasnou noční oblohou, které vévodil měsíc. Ke sledování úchvatné podívané však nešťastně zvolil střechu automobilu. Dotyčný se prošel po vozidlech BMW, Škoda Fabia a Alfa Romeo. Poničil lak a způsobil prohlubně na kapotách. Škoda je odhadována na desítky tisíc korun.