MIG 21 v čele s frontmanem Jiřím Macháčkem odehráli ve čtvrtek večer koncert v havířovském klubu Stolárna. Poté kapela odjela do městské části Životice, kde byla ubytována v penzionu Amerika. Skupina tam chtěla oslavit narozeniny jednoho ze svých členů.

Jiří Macháček s kapelou MIG 21 při čtvrtečním koncertu v Havířově. Restaurace penzionu měla v té době už po zavírací době. To ovšem muzikantům nevadilo. Vyrazili dveře a začali se v lokále obsluhovat sami.

Násilné vniknutí spustilo alarm u majitele podniku, který k místu vyslal policii. 

„V pátek nad ránem vyjeli policisté na základě oznámení o údajném vloupání do objektu. Na místě zjistili, že šest mužů vniklo násilím bez vědomí majitele do prostor restaurace. Všichni byli na místě zadrženi," sdělila Deníku krajská policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Rozjaření hudebníci už byli v patřičné náladě, proto je policisté převezli na záchytku. „Na Protialkoholní záchytné stanici v Karviné jsme přijali pět mužů, které přivezli policisté," potvrdil mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Jednotlivé aktéry pak policisté v průběhu pátku, postupně, jak dosahovali žádané střízlivosti, převáželi na své havířovské obvodní oddělení, kde je vyslýchali.

„Věc je řešena formou zkráceného přípravného řízení. Policisté obvodního oddělení Havířov zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a poškozování cizí věci. Vzniklá škoda již byla majiteli uhrazena," potvrdila Deníku krajská policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Majitel podniku se k nočnímu incidentu svých hostů nechce vyjadřovat. Otázkou je, zda kapelu ještě někdy ubytuje.