Dívka se19. zářípůl hodiny před půlnocívracela domů , když za sebou uslyšela kroky. Vtom už ji násilník uchopil a začal osahávat na genitáliích. Pak upadli na zem.

Dívka volala o pomoc a začala násilníka kopat. „Bránila se tak intenzivně, že na místě činu ztratila boty,“ sdělila ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Poté se jí podařilo utéct. Volání o pomoc uslyšel obyvatel sousedního domu a přivolal policisty.

Policisté okamžitě místo prohledali a přivolali i psovoda se psem. Zjišťují všechny informace, které by je zavedly k podezřelému. Kriminalisté díky obrazovým záznamům zjistili, že násilník dívku sledoval minimálně už od komplexu Venuše v Ostravě-Hrabůvce v ulici Dr. Martínka. Poté šla s podezřelým „za zády“ po ulici Františka Hajdy směrem k dopravnímu hřišti.

„Ze záznamu je patrné, že jde o muže střední postavy, kratších tmavších vlasů, na hlavě měl nasazenu kšiltovku. Muž byl oblečen do modrých riflí, měl obutu tmavou obuv,“ přiblížila Holčáková. Dále popsala, že měl tmavou bundu s kapucí a zipem vpředu po celé délce. Na prsou bundy byl nápis světlé barvy Lonsdale. Menší nápis či znak měl i na pravém rukávu v oblasti mezi ramenem a loktem. Policisté žádají svědky, kteří muže na záznamu poznají, aby volali na linku 158. Pachateli zločinu znásilnění hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let.