PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Vozit pizzu, sranda není,
lupič možná zuby cení.
Co když místo hotovosti,
chtít mi bude zlámat kosti.
Muž si objednal pizzu,
místo peněz vytáhl nůž

Někteří z nich již po vzoru taxikářů vozí s sebou nejrůznější předměty na obranu. A není se co divit. Potvrzuje to případ, který se před časem projednával u Okresního soudu v Ostravě.

Další díly seriálu najdete zde.

Obětí byl mladík rozvážející pizzu. Ke zločinu došlo v nočních hodinách v Ostravě-Porubě. Pachatel měl vše do posledního detailu vymyšlené. Ze skrytého telefonního čísla si objednal pizzu. Uvedl adresu domu, u kterého pak v dohodnutou dobu čekal. Když se rozvážkové auto objevilo, pokynul řidiči a vydal se k němu.

Místo peněz však vytáhl nůž. Dej sem flek, nebo tě podříznu!“ křičel na vyděšeného poslíčka. Ten mu nakonec v obavách o život odevzdal číšnický flek s více než třemi tisíci korunami.

Vydat musel také mobilní telefon. Lupiče později zadržela policie.

Ukázalo se, že má na svědomí i přepadení počítačového obchodu. I tehdy hrozil nožem, nic si ale neodnesl. Prodavač mu totiž oznámil, že nic nemá, protože mu nejdou tržby. Násilník prohlásil, že svého činu lituje. Prý se dostal do tíživé životní situace.

Okresní soud mu nakonec vyměřil čtyři měsíce vězení s podmíněným odkladem na zkušební třicetiměsíční lhůtu. Verdikt je pravomocný.

P. S. Až si objednáte pizzu domů nebo na party, nechte poslíčkovi slušné dýško. Zaslouží si to…