Zasáhl ho do obličeje a krku. Jen shodu šťastných okolností nedošlo k úmrtí. Rozsudek v úterý vynesl Krajský soud v Ostravě, který Kalu uznal vinným z pokusu o vraždu. Kalovi hrozilo deset až osmnáct let žaláře. Trest na samé spodní hranici s ohledem na okolnosti případu navrhla samotná státní zástupkyně.

Verdikt není pravomocný. Žalobkyně jej sice na místě přijala, obžalovaný se ale odvolal. Případ proto poputuje k Vrchnímu soudu v Olomouci, kde již Kala nemůže dostat přísnější trest.

Drama se odehrálo 8. května letošního roku v bytě v Ostravě, kde Kala bydlel. Útoku předcházela hádka ohledně platby nájemného. Dcera a její druh se podle Kaly nacházeli v tíživé situaci, proto je u sebe nechal bydlet. Chtěl však, aby se částečně podíleli na úhradě nájemného.

„Dohadovali jsme se o placení nájemného," potvrdil Kala s tím, že v té době se uvnitř nacházeli pouze on a dceřin druh. Oba v té chvíli měli v sobě větší množství alkoholu.

Kala přiznal, že muže zranil, odmítl však, že by ho napadl. Naopak se prý sám bránil.

„Já jsem byl od něho surově fyzicky napaden. Začal mi nadávat. Pak mi řekl, že mě zabije. Dal mi pěstí, ani jsem to nečekal. Už v minulosti mě takto napadl. Instinktivně jsem si kryl hlavu," uvedl Kala. V té chvíli si podle svých slov připravoval v kuchyni jídlo. V ruce držel nůž. „Dal jsem ruce i s nožem před sebe. Neuvažoval jsem, že mám nůž. Vůbec jsem si to neuvědomil," doplnil Kala.

Jak muže zranil, si prý nedokáže vybavit. „Nechtěl jsem to udělat. Že je zraněný, jsem zjistil později. Seděl na gauči a držel se za tvář. Logicky jsem ho musel zranit já, protože tam nikdo jiný nebyl," vypověděl Kala, který po činu z bytu odešel.