"K prověření této události se vydali na místo činu policisté z obvodního oddělení Vítkovic. Šetřením na místě, výpovědi poškozeného a také následného vyhodnocení kamerového záznamu bylo zjištěno, že kolem poškozeného vozidla se pohybovala skupinka nezletilých osob. Jedna z těchto měla držet v ruce plechovku od pití a následně s touto učinit několik vrypů do zaparkovaného auta. Poškozenému muži tak vznikla předběžná škoda ve výši deset tisíc korun," uvedla mluvčí policie Eva Michalíková. 

Policie zahájila úkony trestního řízení, neboť mohl být spáchán čin poškození cizí věci. "Vzhledem k tomu, že se činu měla dopustit nezletilá osoba, věc bude postoupena na službu kriminální policie a vyšetřování, kde následně bude podán návrh k soudu," říká dále mluvčí policie.

"Období letních prázdnin právě nastal, děti mají větší volnost, nemají tolik školních povinností, i proto je třeba děti poučit o správném chování. Mohou se svým jednáním dostat i do situace, která je výše uvedena a uvědomit si, že odpovědnost za ně nesou právě rodiče nebo zákonní zástupci," upozorňují závěrem preventivně policisté.