„Všichni potvrdili, že vypili láhev červeného vína, prý na oslavu školního roku. Víno jim údajně koupil neznámý muž. Jelikož vzhledem k věku nebylo možno ověřit totožnost mladých lidí z dokladů, provedli strážníci kontrolu dle evidence obyvatel,“ uvedla mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Zychová.

Záhy vyšlo najevo, že čtrnáctiletý chlapec je ve skutečnosti patnáctiletá dívka. „Vůbec by nás nenapadlo, že je to dívka. Chováním i oblečením připomínala kluka. Bylo to pro nás překvapení,“ řekl jeden ze zasahujících strážníků. Vše se „provalilo“, když hlídka začala údaje nezletilců detailně ověřovat. Vyptávali se mimo jiné na informace o příbuzných, které může znát jen skutečný člen rodiny. A zde se ukázalo, že údajný chlapec lhal.

„Dívka se přiznala, že využila svého chlapeckého vzhledu a vydávala se za někoho jiného v domnění, že tak ujde postihu,“ dodala Zychová s tím, že s podobným případem se ostravská městská policie zatím nesetkala. „Je to opravdu výjimečné,“ řekla Zychová.

U třech dívek orientační dechová zkouška ukázala výsledek od 0,12 do 0,48 promile alkoholu. U dívky, která se vydávala za chlapce, přístroj ukázal hodnotu pod 0,1 promile. Poslední z pětice byla „čistá“. „Rodiče dětí s pozitivním výsledkem dechové zkoušky byli telefonicky kontaktováni s tím, aby si své děti vyzvedli na místě. O události bude informován orgán sociální péče,“ uzavřela Zychová.