Exekutoři přišli pro věci 40letého muže do bytu v ulici 17. listopadu. Exekuci nařídil okresní soud. Dlužník se však se zabavením svých věcí nehodlal smířit. Exekutory napadl, jednoho zranil a druhého ohrožoval kladivem. K soudu teď půjde za ublížení na zdraví.

„Při vykonávání mobiliární exekuce muž brutálně napadl dva exekutory, kteří exekuci vykonávali. Jeden z napadených uvedl, že si pamatuje tři silné rány pěstí do hlavy, poté ztratil vědomí. Podle jeho kolegy však bylo ran mnohem více. Kolega napadeného musel použít slzný sprej, aby útočníka dostal od zraněného pryč a mohl mu pomoci. Poté, co si útočník opláchl obličej, vzal do ruky kladivo, kterým oba vykonavatele exekuce ohrožoval. Matka útočníka se snažila vykonavatelům pomoci a na chvíli se na svého syna vrhla a dala tak vykonavatelům prostor pro útěk. Útočník pak ještě vykonavatele honil po domě s kladivem a slovně je hrubě urážel, informoval o případu David Tala z Exekutorského úřadu v Přerově.

Rozčílený útočník exekutora zranil tak, že vlivem otřesu mozku utrpěl krátkodobou ztrátu paměti.

„Útočník byl zadržen policisty a byl odveden k výslechu, záležitost již tedy řeší orgány činné v trestním řízení. Na pachatele bylo podáno trestní oznámení z podezření ze spáchání trestného činu," dodal Tala.

Útočník byl už obviněn a už za několik týdnů by nad ním mohl být vynesen rozsudek. „Havířovští kriminalisté obvinili 40letého muže ze zločinu vydírání. V případě uznání viny mu hrozí až osm let vězení," potvrdil policejní mluvčí Miroslav Kolátek.