Vše začalo rozepří osmnáctileté dívky a jejího šestadvacetiletého druha, kteří jeli v autobuse ostravské městské hromadné dopravy.

Křik a nadávky nevydržel jeden z pasažérů, který požádal řidiče o nápravu.

„Řidič zastavil autobus, načež vyzval muže k zanechání nevhodného chování, které rušilo cestující. Mladík z vozu vystoupil," uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Tím však incident neskončil. Naštvaný muž za odjíždějícím autobusem hodil láhev kečupu, která rozbila sklo a poté zasáhla dívku do hlavy.

Následoval převoz do nemocnice. Hospitalizace naštěstí nebyla nutná. Žena při výslechu nedala souhlas k trestnímu stíhání svého druha, který jí způsobil zranění. Násilníka přesto čekají problémy. Za rozbití okna a sedmitisícovou škodu je obviněn z výtržnictví.

„Muž se k činu doznal. Sdělil, že ve vzteku vůči družce i řidiči, který se jí zastal, zareagoval neadekvátně a z tašky, v níž nesl špagety a kečup původně určený k večeři, vytáhl láhev. Pak ji hodil do okna," uzavřela Holčáková.

Během posledního týdne jde již o druhý případ, kdy si naštvaný pasažér vybil vztek na vozidle ostravské městské dopravy. Prvním agresorem byl opilý devatenáctiletý mladík, kterému se nelíbilo, že ho konečné zastávce probudila řidička trolejbusu. Muž jí začal nadávat, nakonec ale poslechl. Po chvíli se k trolejbusu vrátil a rozbil ukazatel směru. Kopal také do dveří a pustil se i do likvidace stěrače. Řidička přivolala strážníky, kteří útočníka zadrželi a předali hlídce Policie ČR. Škoda byla vyčíslena na tři tisíce korun. Mladík čelí obvinění z trestného činu výtržnictví.