Vloupal se do osmi objektů napříč celou Ostravou. Celkem způsobil škodu za 150 tisíc korun. Ke všem činům se přiznal a projevil lítost. Vyjádřil také ochotu uhradit vzniklou škodu. Přesto mu hrozí přísný trest. Vzhledem k tomu, že kradl za stavu nouze, mohl by ve vězení strávit až osm let. Je obviněn z krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci.

Podívejte se na video k případu

Zdroj: PČR

Mimo jiné vnikl do prodejny s potravinami, trafiky, sklepu a rodinného domu. Snažil se dostal i do kadeřnictví, což se mu ale nepodařilo. Ke vloupání většinou používal nářadí, kterým vypáčil okno či dveře. V jednom případě ho zachytil kamerový systém uvnitř trafiky, a to ve chvíli, kdy z okna skočil do prodejny.

Dobráci neboli dobrovolní hasiči většinou pomáhají přímo v terénu – rozvážejí jídlo a léky seniorům, šijí a rozdělují roušky, dezinfikují obce.
Moravskoslezští „dobráci“ většinou pomáhají přímo v terénu

Výše zmíněné židle v hodnotě padesát tisíc korun, které imitovaly renesanci, odnesl do bytu své matky, kde je zajistila policie a vrátila majiteli.

Muž rozhodně není žádný svatoušek. Již jako mladistvý byl odsouzen za majetkové delikty. Ve zločinech pokračoval i po dosažení plnoletosti.

Archeologové prohledávají proluku v centru Ostravy kde má vyrůst nový dům - Nové Lauby, duben 2020.
PODÍVEJTE SE: Archeologové v centru Ostravy zachraňují minulost
15 vojáků z Velitelství výcviku Vojenské akademie Vyškov pomáhá v ostravském Alzheimercentru.
Ředitelka ostravského Alzheimercentra: Vojáci svou práci odvádí na výbornou