Zasahujícím policistům sprostě nadávala, plivala po nich, bodala je perem a jednoho kousla. Za netradiční divadelní výstup se jí dostalo „ocenění“ v podobě trestu, který v těchto dnech vynesl Okresní soud v Ostravě.

Ten čtyřicetileté ženě z Ostravy vyměřil půlroční vězení s podmíněným s odkladem na zkušební lhůtu dvou let. Verdikt je pravomocný.

Drama se odehrálo prvního květnového dne letošního roku v časných ranních hodinách v Ostravě-Porubě. Zatímco většina lidí se v té chvíli teprve probouzela, v bytě na Havlíčkově náměstí bylo rušno.

Právě zde končila mnohahodinová pijatyka, při které došlo k bodnému poranění jednoho z účastníků. Na místo jako první dorazili záchranáři.

Ti vzhledem k vypjaté situaci požádali o policejní asistenci. Ošetřovali totiž muže, který je známý svou agresivitou, zejména po užití drog.

VYPADNĚTE!

Hlídka na chodbě domu zahlédla dotyčného, který byl již v péči osádky rychlé záchranné služby. Policisté si na zemi všimli kapek krve vedoucích ke dveřím. Aby se ujistili, že uvnitř není další zraněný, vstoupili do bytu.

Jako takzvanou nezúčastněnou osobu si přizvali člověka, který se v té chvíli nacházel v domě. V obývacím pokoji spatřili ženu vytírající krev. Zeptali se jí, k čemu došlo. Místo odpovědi však přišla snůška nadávek.

„Sundej si tu uniformu a uvidíš, co s tebou udělám. Já tě dobiju,“ křičela mimo jiné na ochránce zákona, které současně vyhazovala z bytu. Vyhrožovala také, že si na ně bude stěžovat.

ZEZADU

Když policisté viděli, že nikdo další pomoc nepotřebuje, rozhodli se odejít. Nájemnice však u dveří jednoho z nich nečekaně bodla perem do zad. Způsobila mu zranění, jež si vyžádalo jednorázové ošetření.

Hlídka ji zpacifikovala, nutné bylo i nasazení pout. Při převozu na služebnu po mužích v uniformách plivala, jednoho pak několikrát kousla do ruky. Naštěstí měl rukavici.

Ženu čekalo obvinění a posléze i žaloba za násilí proti úřední osobě a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Soud ji uznal vinnou v celém rozsahu obžaloby a vyměřil jí podmíněný půlroční trest.