Herič se rafinovaným způsobem dostal k heslům osmi desítek uživatelů internetového bankovnictví České spořitelny, z jejichž účtů se v září 2006 pokusil převést zhruba 3,2 milionu korun na různá konta. 
O dva roky později se jako by po něm slehla zem.

Podle současných zákonů může člověk odsouzený v nepřítomnosti po svém zadržení požádat o obnovu procesu.

Heričovi byly nejprve do vězení doručeny rozsudky Krajského soudu v Ostravě a odvolacího Vrchního soudu v Olomouci. Herič po jejich prostudování zaslal krajskému soudu žádost o nový proces.

Kdy hlavní líčení začne, není zatím jasné. Herič si totiž nejprve musí zvolit obhájce. To sice minulý týden udělal, ovšem způsobem, který není z právního hlediska v pořádku. Na kus papíru pouze napsal, že pro své zastupování zplnomocňuje známého pražského advokáta.

NA KUSU PAPÍRU

Ostravský soud Heriče vyzval, aby volbu obhájce provedl v souladu se zákonem. Pokud si ho sám nezvolí, bude mu přidělen ex offo. Advokát pak dostane čas na prostudování spisu.

Krajský soud v Ostravě následně nařídí jednání, na kterém původní verdikty zruší a určí termín nového hlavního líčení. Herič se v té chvíli stane „pouze" obžalovaným a teoreticky může být souzen na svobodě.

Vzhledem k tomu, že se předchozích osm let ukrýval, je spíše pravděpodobnější, že na něj bude uvalena takzvaná útěková vazba.

ZATČENÍ

Lovci lebek Heriče zatkli za dramatických okolností v úterý 17. května v domě jeho rodičů v Ostravě-Svinově.

„Vzhledem k velikosti a dispozicím objektu byla vyžádána součinnost dalších policejních složek, včetně policistů hlídkové služby a psovodů," uvedla tisková mluvčí Policejního prezidia ČR Markéta Janovská s tím, že samotný zákrok byl náročný.

„Hledaný si upravil vstupní dveře tak, aby násilnému vstupu odolaly. Policisté museli nakonec na místo povolat hasiče a použít jejich hydraulické zařízení k otevření dveří," uvedla Janovská, podle které se Herič ani poté nechtěl vzdát.

„Schoval se do skříně a nakonec se snažil přesvědčit policisty o tom, že není tím, koho hledají. I přes to všechno byl zdržen a dodán do výkonu trestu," uzavřela Janovská.