„Podle oznámení na tísňovou linku zde mělo dojít ke konfliktu mezi dvěma muži. Současně se strážníky přijela na místo také sanitka, neboť oznamovatel uvedl, že došlo k použití slzotvorného prostředku," uvedla mluvčí ostravských strážníků Vladimíra Zychová.

Po příjezdu na místo se na hlídku obrátil sedmatřicetiletý muž. Uvedl, že ho napadl kolemjdoucí se dvěma psy. „Vysvětloval, že se pohyboval v okolí planetária a pořizoval fotografie krajiny. Po chvíli k němu přistoupil neznámý muž se dvěma psy a dotazoval se, co fotí. Dostalo se mu odpovědi, že mu do toho nic není. Muž se psy vzápětí po fotografovi začal házet hrstmi hlíny a vulgárně mu při tom nadával. Fotografující muž se dal na útěk, muž se psy se však rozběhl za ním. Utíkající pak z obav o své zdraví použil proti svému pronásledovateli sprej se slzným plynem," dodala Zychová.

Šestačtyřicetiletého muže zasaženého slzným plynem přímo do obličeje ošetřovali na místě zdravotníci. „Popíral, že by kohokoli napadl, ohrožoval nebo někomu nadával," řekla Zychová s tím, že na místě se však nacházelo několik svědků, kteří potvrdili fotografovu verzi.

Muž zasažený sprejem byl po ošetření převezen do nemocnice, jeho psi skončili v městském útulku.

„Podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití bude postoupeno správnímu orgánu, současně byla o události vyrozuměna Policie ČR," uzavřela Zychová. (per)