Po opilecké hádce jej zabil jednou ranou nožem. Čepel zasáhla plíci. „Došlo ke vzniku masivního krvácení do dutiny hrudní. Muž během několika minut zemřel,“ uvedl státní zástupce David Bartoš.

Miroslav J., který u oběti společně se svou známou bydlel dva roky, se k činu přiznal. Na samotný útok si prý ale nevzpomíná. K vraždě došlo v neděli 15. října. Obžalovaný u soudu mimo jiné líčil, jak od pátku mohutně popíjel. „Je pravda, že jsem od pátku hodně zabral. Pátek si moc nepamatuje, ze soboty taky moc ne. V neděli jsem si to takzvaně dokrmil,“ vypověděl s tím, že si šel ráno koupit dva litry vína a něco k jídlu. Pak vypil pivo.

Muž u soudu prohlásil, že si na samotný útok nepamatuje, prý měl takzvanou mlhu.

Po návratu následovala pijatika a opilecká hádka s domácím. K samotnému bodnutí se obžalovaný nevyjádřil. Jak řekl, má jen nějaké nejasné záblesky. „Chytli jsme se. Měl jsem mlhu,“ řekl. Prý si vybavuje okamžik, jak něco dělal s chlebem. „Pak jsem se našel v pokoji, jak s klidem jím na zemi konzervu. Sám sebe jsem se ptal, proč jím na zemi v pokoji, když to běžně nedělám. Potom zase nic a najednou jsem začal vnímat až policejní auto,“ řekl muž.

Jak dodal, s domácím zpočátku žádné problémy nebyly. „Bydleli jsme tam dva roky, první rok to klapalo. Domluvili jsme si nájem tři tisíce korun,“ vypověděl Miroslav J. Majitel jim pak ale začal údajně brát jejich jídlo a pití. Nakonec chtěl další peníze na chod domácnosti, údajně se jim dokonce ztrácela hotovost. „Křičel na nás, že nemá peníze, že máme platit nejen dohodnutý nájem, ale i další věci. To nešlo utáhnout,“ řekl obžalovaný. Se známou si chtěli najít jiný podnájem, ale ceny byly příliš vysoké.

Verdikt není pravomocný. Žalobce jej sice přijal, Miroslav J. si ale ponechal lhůtu k vyjádření.