Tou poslední se tento týden zabýval vrchní soud. Devětačtyřicetiletá žena s nožem v ruce napadla svého partnera. Výsledkem bylo padesát bodných a bodnořezných ran na hlavě, krku, hrudníku i dalších částech těla. 

Krematorium Ostrava, 5. ledna 2021 v Ostravě. Jeden ze zaměstnanců krematoria Roman Urbančík.
Sedmadvacet let spalovačem v ostravském krematoriu. Na noční je s nebožtíky sám

Sama obžalovaná při výslechu připustila pouze jedno či dvě bodnutí. Kde se vzalo dalších osmačtyřicet ran, nedokázala vysvětlit. Policie a následně i soudy ale dospěly k jednoznačnému závěru, že je nemohl zasadit nikdo jiný, než ona samotná.

Hádky

K tragédii došlo 15. prosince předloňského roku v jednom z bytů v kolonii Šídlovec. Podle místních šlo o klasickou „italskou“ domácnost, kde ke sporům a vzájemnému napadání se nebylo nikdy daleko.

Významnou roli sehrál alkohol, kterému oba holdovali. Podepsal se i na prosincovém incidentu. Žena uvedla, že jí druh během hádky dal facku, poté popadla nůž. Jak dodala, přítel byl za střízliva normální a slušný člověk. Po alkoholu se ale choval agresivně. Několikrát jej vyhodila z bytu, pokaždé ho ale vzala zpět.

Odvolání

Vloni v říjnu jí Krajský soud v Ostravě za vraždu partnera vyměřil šestnáct a půl roku ve věznici se zvýšenou ostrahou. Obžalovaná se odvolala k olomouckému vrchnímu soudu, kde ale tento týden se svými argumenty neuspěla. 

Parkovací dům. Vítězný návrh. Letecký pohled přes náměstí Msgr. Šrámka. Vizualizace.
Podívejte se, tak bude vypadat nový parkovací dům za katedrálou v centru Ostravy

„Její odvolání jsme jako nedůvodné zamítli. Podle nás bylo jednoznačně prokázáno, že pachatelkou je právě obžalovaná, což vyplynulo z provedeného dokazování. Uložený trest ve výměře šestnácti a půl let je sice přísný, ale nikoliv nepřiměřeně přísný,“ řekl Deníku mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Stanislav Cik. Verdikt je pravomocný a není proti němu odvolání.

K TÉMATU

Šídlovec

Ostravská kolonie Šídlovec byla před několik roky místem jiné brutální vraždy. Stala se v lednu 2017. Muž, jenž pracoval jako manažer v nadnárodní IT firmě, připravil o život svou přítelkyni – advokátku z Karviné. Při útoku měl použít nůž a také geologické kladívko. Po zadržení se k činu přiznal a litoval ho. Před zahájením procesu se ve věznici oběsil. Trestní stíhání bylo proto zastaveno.