Obžalovanými jsou tři muži, kteří si podle státního zástupce na podzim 2017 „vyšlápli“ na podnikatele z Ostravy-Poruby. Jeden z nich jej dobře znal a věděl o jeho majetkových poměrech. Státní zástupce tvrdí, že kumpánům předal informace, včetně soukromého čísla mobilního telefonu. Muži poté obchodníkovi zavolali a vylákali jej před firmu.

„Jeden z obviněných se nepravdivě představil jako policista kriminální policie Olomouc,“ uvedl žalobce s tím, že falešní ochránci zákona podnikateli ukázali padělky odznaků a průkazů. Řekli, že vyšetřují velmi závažný drogový zločin. Chtěli po něm, aby k nim nasedl do jejich auta.

Když se zdráhal, pohrozili přivoláním eskorty a nekompromisním zatčením. Ukázali mu také údajná povolení k domovním prohlídkám, oháněli se i výpisy z telefonních odposlechů. Vyděšenému muži oznámili, že mají důkazy o jeho napojení na velkého kokainového dealera. Snažil se je přesvědčit, že jde o velký omyl. Následovaly výhrůžky převozem do Olomouce a uvalením vazby. Pak mu prý navrhli, že pokud bude s nimi spolupracovat, zařídí, aby v případu vůbec nefiguroval.

Podle obžaloby za to chtěli 300 tisíc korun. Částku nakonec snížili na šedesát tisíc korun. S tím oběť naoko souhlasila a společně se vydali do sídla firmy. Situaci vyřešila rázná podnikatelova sestra, která se nečekaně objevila u dveří. Když jí obchodník řekl, že má zaplatit šedesát tisíc korun, chtěla vidět policejní průkazy. Pak oznámila, že zavolá právníkovi, protože se jí postup kriminalistů nezdá správný. V té chvíli příchozí popřeli, že by chtěli nějaké peníze. Pak odešli.

Jsou obžalováni z trestného činu vydírání. V případě uznání viny jim hrozí až osm let vězení. Jednání bylo odročeno.

Fronta před městským stadionem na lístky pro finálový zápas MOL Cupu Baníku Ostrava proti Slavia Praha, který se bude konat 22. května 2019 v Olomouci.
Za hodinu vyprodáno! Fanoušci Baníku vzali před finále pokladny útokem