Přítel náplast rozstříhal a po malých kouscích začal žvýkat. Později zemřel – udusil se zvratky. „Transdermální náplast po menších částech opakovaně perorálně užil, následkem čehož u něj došlo ke kombinované intoxikaci a následnému úmrtí. Bezprostřední příčinou smrti bylo udušení aspirací zvratků při otravě fentanylem," uvedl státní zástupce. Petru F., který vinu odmítl, hrozí deset až osmnáct let vězení.

Ilustrační foto.
Za úmrtí muže po požití fentanylu padla obvinění. Dvě osoby už jsou ve vazbě

Před soudem stanula i jeho známá, od které náplast údajně získal. To využila svého práva a odmítla vypovídat. Soud proto přečetl její dřívější výpovědi, v nichž popisovala, jak se s Petrem F. seznámila, co je spojovalo a podobně. V jedné z nich uvedla, že jí Petr F. fentanylovou náplast ukradl z kabelky. Později výpověď upravila.

Nakonec se rozhodla se státním zástupcem uzavřít dohodu o vině a trestu, podle které náplast Petru F. předala v Ostravě. Se státním zástupcem se dohodla na šesti letech vězení. Zatím ale není jasné, zda soud dohodu schválí.

Mladíkovi hrozí deset až osmnáct let vězení.
Tři kokainové lajny z Ostravy. Jedna byla smrtící. Zabila nejlepšího kamaráda

Petr F. o výpovědích své známé prohlásil, že většina z toho, co řekla, jsou lži. Podle státního zástupce, který Petru F. v obžalobě navrhuje patnáctiletý žalář, jsou ale důkazy jasné. Jde mimo jiné o zajištěnou mobilní komunikaci. Hlavní líčení bude pokračovat výslechy svědků.