Kuriózní případ, s údajně „nakopaným" policistou a neúspěšným pokusem o krádež státní vlajky před budovou ostravského studia České televize, v úterý skončil rozsudkem u Okresního soudu v Ostravě-Porubě.

Herečka Národního divadla Moravskoslezského byla odsouzena k veřejně prospěšným pracím a pokutě za to, že se o silvestrovské noci nevybíravým způsobem zastávala opilého kolegy a kopla policistu, který jej zatýkal, do hýždě.

„Je mi líto a je smutné, že to tak dopadlo. Necítím se vinna, protože si myslím, že policejní zásah byl příliš brutální a následný pocit ponížení a bezmoci na cele byl obrovský," řekla bezprostředně po vynesení rozsudku ostravská herečka.

Před soudem v úterý vypovídal Michal Čapka z ostravské Arény, který celému incidentu přihlížel.

„Čekal jsem na kolegy, až nás o Silvestru přijdou navštívit, bydlím hned vedle České televize. Uslyšel jsem hluk z ulice a vyběhl před dům. To už tam stála policejní auta a policisté komunikovali s kolegou Janem Hájkem. Viděl jsem, jak ho složili k zemi, i že do něj kopali. Ze zvědavosti jsem zůstal, a jelikož rád pořizuji amatérská videa, začal jsem celou akci natáčet na mobilní telefon. Situace byla podle mě velice vypjatá a následný zákrok na Ladu Běláškovou nepřiměřený a značně hrubý," vypověděl před soudem Michal Čapka, jehož záznam z místa incidentu pomohl objasnit okolnosti silvestrovské noci.

„Podle záznamu byla herečka hysterická, vulgární a na policii arogantní. Je z něj také zřetelné, že obžalovaná přišla do fyzického kontaktu s policistou a za to byla následně zadržena. Je to tedy v rozporu s výpovědí Lady Bělaškové, která uvedla, že na nikoho neútočila," řekl soudce Lukáš Delong.

Celý příběh se odehrál ze Silvestra na prvního ledna tohoto roku, kdy dva opilí herci chtěli z recese sundat státní vlajku ze stožáru před Českou televizí Ostrava. Místní vrátný ovšem zavolal policii. Při následném zatýkání se pak herečka rozhodla zastat kolegy a podle policistů kopla jednoho z nich do zadnice.

Za napadení veřejného činitele teď herečka musí odpracovat 120 hodin veřejně prospěšných prací a uhradit pokutu ve výši dvanácti tisíc korun, kterou bude měsíčně postupně splácet. Obě strany si ponechaly lhůtu na odvolání.