Muž předal ženě za přepážkou lístek, na němž bylo napsáno: PŘEPADENÍ, DEJTE MI VŠECHNY PENÍZE! Pokladní mu však odmítla hotovost vydat a poslala ho pryč. V první chvíli si dokonce myslela, že jde o žert. „Myslela jsem, že si ze mě dělá srandu, že jde o špatný vtip. Až pak mi došlo, že to byl pokus o přepadení,“ dodala žena. Lupič nakonec odtáhl s nepořízenou.

Muž krátce po zadržení policistům řekl, že ho ke zločinu dohnal hlad a nedostatek peněz. „Měl jsem hrozný hlad. Nevěděl jsem, co mám dělat. Přemýšlel jsem, že v Porubě přepadnu poštu nebo spořitelnu,“ přiznal se při výslechu. U hlavního líčení ale vyrukoval s naprosto neuvěřitelnou historkou o ztrátě hlasu, která jej připravila o jedinou polehčující okolnost – přiznání. „Vaše obhajoba je tak absurdní a hloupá, že se jí uvěřit nedá,“ řekl při zdůvodnění verdiktu předseda senátu.

ANGÍNA

Marek H. tvrdil, že chtěl na poště zaplatit výživné na dítě. „Měl jsem angínu a špatně se mi mluvilo. Tak jsem na papír napsal, že mám angínu, a kolik že stojí složenka, aby mi vyšly peníze. Ten lístek jsem ale paní nestačil předat. Řekl jsem jí jen šeptem: ,Dobrý den´. Ona mě sprostě vyhodila. Prstem mi ukazovala, kde jsou dveře,“ tvrdil u soudu. Na dotaz předsedy senátu, proč se tedy policistům přiznal, odpověděl: „Vypovídal jsem pod nátlakem. Co napsala policie, to jsem podepsal. K tomu mě donutil policista, který mě venku zatýkal. Vyhrožoval mi, že pokud se nepřiznám, tak mě zbije.“ Údajný nátlak šetřila Generální inspekce bezpečnostních sborů, která ale nic takového nezjistila.

Marek H. loupil nedlouho poté, co vyšel z vězení, v němž si odpykal svůj poslední trest. Rozsudek není pravomocný. Marek H. se na místě odvolal, žalobce si ponechal lhůtu k vyjádření.