PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Kachna, zelí, knedlíček,
může být i králíček.
Piva prosím plný džbán,
pak uteču dobrý plán.

Navštěvovala nejrůznější podniky, kde si objednávala delikatesy a jiná vybraná jídla, která zapíjela lahodnými moky. Takového hosta si musejí všude hýčkat, řeknete si. Omyl! Šlo totiž o zkušenou podvodnici, před kterou se hoteliéři a provozovatelé dalších zařízení, například pizzerií, barů a heren, navzájem varovali.

Další díly seriálu najdete zde. 

Žena po konzumaci pokrmů s nevinným výrazem ve tváři prohlásila, že nemá peníze. Než se po Ostravě i dalších městech rozkřiklo, co je to za vykutáleného hladového ptáčka, obrazila několik desítek podniků, mezi kterými se nechala vozit taxíky.

Nikoho asi nepřekvapí, že ani za ně neplatila. Když jí to policisté sečetli, dostali se k číslu třicet. Jde pouze o oficiálně nahlášené případy. Ve skutečnosti jich bude zřejmě podstatně více.

Žena se nakonec ocitla před Okresním soudem v Ostravě. Ke všem žalovaným činům se přiznala. Senát jí nejprve vyměřil patnáct měsíců žaláře. Odvolací krajský soud ale verdikt zrušil a případ vrátil k novému projednání. Nyní padl druhý, již pravomocný verdikt.

Podvodnici čeká osmnáctiměsíční pobyt za mřížemi. Vězeňská strava je sice kvalitní a pestrá, určitě ale nedosahuje úrovně předních hotelů, na kterou byla zvyklá. Těšit ji však může, že stejně jako na svobodě nemusí za jídlo platit. To za ni udělají jiní. Tentokrát daňoví poplatníci.