„Strážníci si ho všimli u jednoho z hrobů, nad kterým se skláněl. V první chvíli nebylo zřejmé, co u hrobu přesně dělá. Nicméně z jeho směru se ozývaly podezřelé zvuky. Když strážníci přišli blíže, náhle se otočil,“ popsala situaci mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Zychová s tím, že jakmile muž zahlédl uniformy, dal se na útěk.

Na hrobě si ochránci zákona všimli částečně strhnutého měděného rámečku. Ihned se vydali za podezřelým, který jim však zmizel. „Po několika minutách se vrátili zpět k hrobu, aby zjistili, zda se náhodou nevrátil dokončit, co nestihl,“ řekla Zychová. Jejich podezření se potvrdilo. Dopadli ho ve chvíli, kdy se pokoušel z náhrobku strhnout již uvolněný rámeček.

Strážníci zloděje předali přivolaným policistům. Vyšetřování by mělo ukázat, zda nemá na svědomí více podobných činů. V poslední době totiž na hřibově ve Slezské Ostravě došlo hned k několika krádežím kovových předmětů z hrobů. Strážníci proto v této lokalitě posílili hlídky a prováděli častější kontroly. Jejich snažení nyní vyústilo v dopadení podezřelého muže.