„Oznámení o krádeži dvou medailí z hrobu jsme přijali v neděli odpoledne,“ řekla Deníku mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková. Dodala, že policie případ nyní šetří a žádá o pomoc i veřejnost. „Uvítáme jakékoli svědectví z místa, nebo také informaci, pokud by někomu byly dané medaile nabídnuty ke koupi,“ řekla mluvčí policie s tím, že informace lze poskytnout na linku 158. 

Tragickou havárii zavinila Jitka R. V opilosti a rychlosti blížící se 200 kilometrů za hodinu narazila zezadu do služebního vozu, jehož osádka se vracela z hlavního města do Ostravy. Pavol Kikloš, sedící vzadu, na místě zemřel, další policista a jeho kolegyně vpředu utrpěli těžká zranění.

Policie nyní šetří, kdo medaile z hrobu odcizil a žádá o spolupráci i veřejnost. „V přesně nezjištěné době došlo k odcizení dvou kusů medailí ze skleněné vitríny, které byly umístěny a přilepeny v náhrobní desce u hrobu. Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže,“ upřesnila Michalíková.

Jedná se o medaile:
1 ks čestná medaile (černo-zeleno-bílá)
1 ks medaile ředitele policie Moravskoslezského kraje (modro-bílá)

„Policisté také pracují s možnou verzí, že odcizené medaile bude chtít neznámý pachatel prodat. Pokud se s touto situací setkáte a medaile vám budou nabízeny nebo ukázány, volejte prosím linku 158,“ doplnila Eva Michalíková.