Původně byl žalovaný i z dalších činů, u kterých se ale jeho vina neprokázala. Rozsudek není pravomocný.

Mladík se prostřednictvím sociálních sítí seznamoval se ženami z různých míst České republiky. Podle policistů, kteří se o něj začali zajímat na základě oznámení jedné z obětí, si počínal velmi rafinovaně a snadno dokázal získat důvěru.

Vše se zpočátku odehrávalo v pracovní rovině, která až později přešla do osobní. Muž například sliboval zhotovení reklamních materiálů nebo vytvoření webových stránek. Od žen si následně půjčoval peníze, například na koupi oblečení, pracovní cesty nebo schůzky. Později své požadavky začal stupňovat. Potřeboval auto nebo telefon. A peníze skutečně dostával. Některé ženy se kvůli němu dokonce zadlužily, případně mu svěřily své úspory.

Někdy došlo i na osobní sblížení. „Často současně komunikoval se dvěma ženami a různými zdůvodněními ospravedlňovat svou nepřítomnost u jedné či druhé," uvedla již dříve mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Muž občas hovořil o společné budoucnosti. „Jedné z žen sliboval společný život i zajištění bytu, jehož rekonstrukci prý obstarává," řekla Holčáková. Když se za ním zamilovaná partnerka chystala na návštěvu, odbyl ji různými výmluvami. Tvrdil, že maluje, stěhuje a podobně. A tak si dávali schůzky v hotelu. Vše hradila důvěřivá žena, která až později pochopila, jaká je pravda. „Důvod, proč ji nepřivedl k sobě, byl prozaický – žil s další partnerkou," vysvětlila Holčáková.

Tříletý trest není pravomocný. Mladík i státní zástupce si nechali lhůtu na vyjádření. Pokud se někdo z nich odvolá, připadne poslední slovo Krajskému soudu v Ostravě.