ALKOHOL V HLAVNÍ ROLI

K potyčkám docházelo zejména po společném popíjení alkoholu. Muž svou partnerku podle obžaloby nejméně šestkrát surově napadl, a to v letech 2015 až 2018. V úterý stanul před Krajským soudem v Ostravě. Hrozí mu až dvanáct let vězení.

Státní zástupce tvrdí, že družku mlátil pěstmi, tyčí a smetákem. Například na Štědrý den 2015 ji údajně způsobil sériovou zlomeninu žeber s krvácením do dutiny břišní. Při posledním incidentu z letošního ledna ji měl dokonce bodnout. Předtím jí čtyřikrát udeřil mohutným skleněným popelníkem do hlavy, pak se chopil bytelné sklenice. Rány opět směřovaly do hlavy.

„Já tě zabiju, ty mrcho,“ křičel. Poté vzal smeták a pokračoval v běsnění. Nakonec popadl nůž a ženu dvakrát bod – do zad a paže. Na závěr jí ke krku přiložil skleněný střep.

ZRANĚNÍ SI PRÝ ZPŮSOBILA SAMA PŘI PÁDU

Muž odmítl, že by družce ubližoval. Zranění si prý způsobila sama, když v opilosti padala. Prý ho chce dostat do kriminálu.

„Problémy začaly, když pila alkohol. Čím více pila, tím větší bylo doma peklo. V opilosti byla agresivní, likvidovala celý pokoj. Zkazila mi život. Psychicky mě deptala. Odstěhoval jsem se, pak ale přišla za mnou a já se vrátil. Ale bylo to ještě horší. Nevím, proč jsem s ní žil, to si nedokážu vysvětlit,“ prohlásil.

Oba aktéři již mají za sebou odsouzení za násilné delikty. Ona bodla exmanžela, on si vyslechl verdikt za ublížení na zdraví. Ženě se předvolání k soudu nepodařilo doručit. Není vyloučeno, že ji k příštímu jednání předvede policie.

V případě uznání viny se na obžalovaného vztahuje sazba od pěti do dvanácti let.