Prvním nešťastníkem je motorista, jenž s automobilem značky Porsche zaparkoval v centru Ostravy a odešel si vyřídit své záležitosti. Když se po chvilce vrátil a nasedl do auta, zjistil, že v něm scházejí zavazadla, peníze, doklady, elektronika a další věci, vše za 330 tisíc korun. Jak se zloděj do vozidla dostal, není jasné. Policie případ vyšetřuje jako trestný čin krádeže, za který pachateli hrozí až pět let vězení.

Druhým smolařem je osmačtyřicetiletý muž z Ostravy. Za svou lehkomyslnost zaplatil krutou daň v podobě ztráty šesti set tisíc korun. 
S vozidlem zajel před garáž, vystoupil z něj a vešel dovnitř, nechávaje hotovost ve vozidle.

„Po chvíli se vrátil k vozu a zjistil, že se v něm peníze již nenacházejí," řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Na místo vyrazil psovod se psem, zloděje se ale dopadnout nepodařilo. Vzhledem k výši škody mu hrozí dva až osm let žaláře.

Během krátké doby jde 
v Ostravě o druhý podobný případ, kdy zloději využili nepozornosti motoristy zastavivšího před garáží. První obětí byl šestasedmdesátiletý muž, který se svým vozidlem Škoda Octavia zaparkoval před garáží v Ostravě. Vytáhl klíčky ze zapalování a vydal se ke dveřím garáže. Klíče od nich měl na stejném svazku jako od vozu. Odemkl a vešel dovnitř. Klíče nechal v zámku. Toho využil neznámý zloděj, který dveře zabouchl a majitele v objektu zamkl. Poté nasedl do škodovky a odjel. V autě zůstala taška s mobilními telefony, fotoaparátem, doklady a dalšími věcmi. Vozidlo se naštěstí podařilo brzy vypátrat. K překvapení policistů i motoristy z auta zmizelo „jen" pět set korun, další věci zůstaly netknuty.

„Apelujeme na motoristy, aby v prosklených interiérech vozů ani na okamžik nenechávali bez dozoru věci větších hodnot či značné finanční částky bez dozoru," doporučila Holčáková.