Nakonec sám uvízl v důmyslné pasti, kterou nastražili jeho kolegové. Ti dokonce v počítačovém systému vytvořili falešný spis. Měli totiž obavy, že by případ, na kterém několik měsíců pracovali, mohl být zmařen. Jejich finta vyšla. Odhalili nejen cigaretové podvodníky na Karvinsku, ale dopadli i škodnou ve svých řadách.

Sledování

Policie tabákovou skupinu monitorovala delší dobu. Jeden z aktérů však pojal podezření, že je sledován. Proto požádal kriminalistu o nahlédnutí do spisu vedeného na jeho jméno.

Procházka s Volným blokem, kterou pořádá Lubomír Volný (Poslanec Parlamentu České republiky), se uskutečnila 20. března 2021 v Karviné.
Ostuda! Poslanec Volný táhl Moravskoslezským krajem. Bez roušky a s lízátky

Gang v té době nečekaně změnil styl komunikace, což policisty zaskočilo. Začali tušit, že se něco děje. Proto se rozhodli vložit do systému falešný spis s upravenými údaji. Dotyčný v něm sice figuroval, ovšem v jiném a poměrně nedůležitém případu, který s tabákem neměl nic společného. Podařilo se…

Překupníci se uklidnili a začali opět „pracovat“ v původním režimu. Kriminalisté tak mohli akci dokončit a všechny zatknout. Zjistili také, kdo nahlížel do spisu.

Trest

Následovalo obvinění policisty i muže, pro kterého měl informace ze spisu zjišťovat.

Okresní soud v Ostravě uznal kriminalistu vinným ze zneužití pravomoci úřední osoby a vyměřil mu rok a čtvrt odnětí svobody s podmíněným odkladem na zkušební dvanáctiměsíční lhůtu.

Začala další fáze rekonstrukce nájezdů a sjezdů ve Frýdku-Místku.
PŘEHLEDNĚ: Co čeká řidiče v Moravskoslezském kraji aneb důležité silniční stavby

Uložil mu i tříletý zákaz činnosti u bezpečnostních sborů. Jeho známý vyvázl s podmíněným ročním trestem. Verdikt není pravomocný. 

Ostravský policista prozradil infromace pašerákům cigaret do Británie 

Podobný případ uzavřel ostravský soud i vloni. Obžalovaným byl ostravský policista (40 let), který měl vyzradit informace o probíhající mezinárodní akci zaměřené na pašování cigaret do Velké Británie.

Odběrové místo pro PCR testy v Městské nemocnici Ostrava, 19. března 2021 v Ostravě.
Téměř 40 tisíc testů. Odběrové centrum v ostravské nemocnici má za sebou rok

Muž, působící jako komisař odboru hospodářské kriminality, podle obžaloby během soukromé oslavy informoval jednoho ze členů moravskoslezského gangu, že se ocitl v hledáčku ochránců zákona. Tím celou operaci zkomplikoval. Soud mu vyměřil tři roky vězení s podmíněným odkladem na zkušební pětiletou lhůtu a na pět let mu zakázal službu v bezpečnostních sborech.