Jeden z násilníků se chystal ženu potřísnit žíravinou. „Muž měl vytáhnout zkumavku, kterou se mu nepodařilo otevřít. Žena z místa utekla a přivolala policisty,“ popsala situaci Holčáková s tím, že oběť byla v minulosti vystavena opakovaným napadáním.

Další vykázaný muž svou partnerku údajně mlátil v těhotenství. „Měl ji bít i v době, kdy kojila dítě. Izoloval ji od okolí a směřoval vůči ní mnohé další ataky,“ doplnila mluvčí. Muž je obviněn z vydírání a týrání osoby žijící ve společném obydlí.

Vzhledem k tomu, že se zapletl i s drogami, bude se zodpovídat také z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Je podán návrh na uvalení vazby.

Poslední z trojice pachatelů ženu ponižoval a nařizoval jí plnění nesmyslných úkolů. „Některé činnosti měl ženě nařizovat i v nočních hodinách. Ataky byly opakované, stupňující se,“ řekla mluvčí. Slovní útoky přecházely v psychický teror a poté i ve fyzické napadání. Při posledním incidentu, po kterém následovalo vykázání, měl muž v sobě alkohol. Moravskoslezští policisté v letošním roce vykázali šestadvacet osob. Za celý loňský rok to bylo 117 násilníků.