„Převzali jsme v tomto případě návrh na potrestání vydaný okresním státním zastupitelstvím. Spis má v tuto chvíli soudce, který rozhodne o dalším postupu. S ohledem na to, že jde o netrestanou osobu, je možné, že rozhodně vydáním trestního příkazu. Je ale možné i nařízení hlavního líčení," uvedl Delong. Doplnil, že tento proces nesouvisí s kauzou napadení Hrůzy. „Tento případ bude projednávat Krajský soud v Ostravě," řekl Delong.

Podle návrhu na potrestání se mladík výtržnictví a poškozování cizí věci dopustil nedaleko Stodolní ulice 17. července kolem 03:40, tedy krátce po tom, co podle policie zbil zpěváka. V blízkosti křižovatky Janáčkovy a Nádražní ulice ve společnosti dalších čtyř lidí ulomil automobilu zpětné zrcátko. Při tom poškodil i lak na předních dveřích. Oprava si vyžádala téměř 15.000 korun. „Ve skupině byl i druhý útočník obviněný z napadení zpěváka Michala Hrůzy. Ten se ale jenom díval," řekl Delong.

Michal Hrůza 16. července vystupoval na ostravském Festivalu v ulicích. Po koncertě trávil čas s příteli v jednom z barů ve Stodolní ulici. V podniku zůstal ale po půlnoci sám. Později se pak už na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky ve věku 18 a 19 let. Podle dostupných informací se rvali mezi sebou a Hrůza je chtěl uklidnit. Když se rozhodl zavolat policii, oba zaútočili na něj. Hrůza skončil s krvácením do mozku a v bezvědomí v ostravské městské nemocnici. Tam se podrobil operaci a byl udržován v umělém spánku. Jeho manažerka 29. července potvrdila, že byl probuzen.

Policie oba mladíky z útoku obvinila po několika dnech. Oba skončili ve vazbě. Uvedli, že všeho litují. Tvrdí ale, že si nic nepamatují.